Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Brehule do brehov 4

23 marca, 2024, 8:00 - 17:00

Prečo? V roku 2021 boli na mieste historicky známom ako hniezdisko kolónií brehule hnedej obnovené kolmé dunajské brehy. Bohužiaľ úsek je silne ovplyvnený zavzdutím Hrušovskej zdrže a tak po niekoľkonásobnom kolísaní hladiny počas vyšších prietokov v Dunaji brehy jemne erodovali, ale voda v týchto miestach už nemá silu na to, aby materiál aj odniesla ako tomu bolo pred prehradením Dunaja v Čunove. Nevzdávame to a aj naďalej budeme radi, ak Bratislavčania budú mať možnosť si pozrieť nádherné švitorivé hniezdiace brehulky.
Na svoje si nepochybne prídu aj deti.

V tejto lokalite sme sa stretli už pred dvoma rokmi v marci. Po úprave a vyčistení brehov tu zahniezdilo približne 100 párov brehúl, miesto na nové príbytky im teda pripravíme aj tento rok. Na úvod a v prestávkach sa dozvieme zaujímavosti o živote a hniezdení brehúl od Kaji Sobekovej a Peťa Lipovského z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia. Ak máš svoje vlastné otázky, neboj sa otvoriť aj iné témy.

Čo budeme robiť: V období pred hniezdením je potrebné zosunutý materiál odstrániť (prebytočný materiál budeme rozprestierať hore nad breh), odstraniť je potrebné aj prípadné náletové rastliny v niektorých miestach. A keď už tam budeme, tak skúsime opäť vyzbierať odpadky, nech táto časť Bratislavy vyzerá lepšie a zelenšie.

Zabezpečíme: Potrebné náradie a vrecia na odpad.
Vhodná je pevná obuv, prípadne pre odvážnejších aj gumáky.

Parkovanie: Pri koničkároch (Pony team) pri hrádzi.

Kedy: V sobotu, 23. marca 2024 od 10:00 do 12:00 h. Pokračovať budeme aj v nedeľu, 24.3.2024 od 15:30 h.


Ďakujeme za pomoc!

Podrobnosti

Dátum:
23 marca, 2024
Čas:
8:00 - 17:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCAM6WQ

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Brehy Dunaja – Petržalská časť
Ovsištská riviéra
Bratislava, 85101 Slovenská republika
+ Google Map