Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Čistenie hniezdnych búdok

20 novembra, 2022, 14:00 - 15:30

Čauko.

Pozývam ťa na eventík, kde sme sa už opakovane stretli aj v rámci geocachingových CITO eventov, ale častejšie asi mimo nich. Okrem iného sme v tejto lokalite v minulosti umiestnili aj hniezdne búdky pre vtáčie rodinky, ktoré v nich našli svoj domov.

Tentokrát nás čaká ich vyčistenie a príprava na novú hniezdnu sezónu, ale zároveň budeme umiestňovať aj nové vďaka činnosti nášho OZ Permoníci s písomných povolením správcu. Chýbať samozrejme nebude ani zaujímavá prednáška o vtáctve a zvieratách, ktoré v tejto lokalite žijú.

V prípade, že máš záujem aj o prikŕmenie vtákov prines prosím dobroty, ale nie kŕmidlo, ak sa oň nebudeš pravidelne starať a napĺnať ho. Lojové gule v sieťke nie sú tou správnou voľbou, hoci potrava áno. Uprednostni prosím možnosť zavesenia kŕmnej paličky, gule a podobne výlučne z materiálov do ktorých sa ani drobný vtáčik nezamotá a zároveň sa bez potreby odstránenia zvyškov dokáže rozložiť (napr. kŕmna tyčinka na drievku).

Vlastnoručne vyrobené búdky privítame, ale informuj sa prosím u mňa, ktoré sú vhodné (otvor, rozmer a pod.). Pre záujemcov o kúpu môžeme pripraviť aj skladačku búdky, ktorú si napríklad s deťmi dokončíš priamo na mieste).

Búdky sú / budú umiestnené na stromoch, rebríky zabezpečím. Ak si trúfaš aj na nové umiestnenia vezmi si lezeckú výbavu (v závislosti od vybraného stromu pre nové búdky). Ďalšia skupinka môže pomôcť s vyčistením okolia od nafúkaného bordelu. Vrecia, rukavice a pod. zabezpečím.

Vidíme sa v nedeľu, 20. novembra 2022 od 14:04 do 15:36., pri brehu Dunaja v Micherovej zátoke, v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Podrobnosti

Dátum:
20 novembra, 2022
Čas:
14:00 - 15:30
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCA14R7

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Bratislava
Slovenská republika + Google Map