Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #10 [Ako vzniká predpoveď počasia]

26 februára, 2024, 18:00 - 19:00

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s Permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

 

Dnešná téma:

AKO VZNIKÁ PREDPOVEĎ POČASIA

Keď debata viazne, rozprávanie o počasí vytiahneme ako jednu z možných záchranných alternatív. Dnes sa ale počasiu povenujeme detailnejšie, náš kamarát Kamil Poturnaj nám priblíži zaujímavosti o predpovedi počasia.

Spolu sa pozrieme:

1) Ako vzniká predpoveď počasia – kto, kde, ako ju vyrába, ako sa „predspracuje meteorológom“ a ako sa dostane k verejnosti.

2) Odkiaľ získať a ako rozumieť predpovedi počasia – čítanie máp a textových predpovedí, čítanie radarov. Pochopenie pojmov ako „pravdepodobnosť zrážok“, „rýchlosť vetra“, „rozsah teplôt“, „miestami“ alebo „občasne“.

3) Ako získané informácie použiť pri turistike či geocachingu – plánovanie aktivit a bezpečnosť, komfort pri pobyte vonku + odstrašujúce príklady.

 

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch Envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 26.2.2024 od 18:00 do 19:00 h. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné na štebotačkovú prednášku je 1 € / osoba staršia ako 10 rokov. Vstupné je určené na zdieľané náklady na prenájom priestoru.

 

Kde: Tvorivá Envirodielnička, Jasovská ulica 1, Bratislava – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – z oboch rovnako ďaleko. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
26 februára, 2024
Čas:
18:00 - 19:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map