Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #17 – Pamiatkové rezervácie na Slovensku

3 júna, 2024, 18:00 - 19:00

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s Permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

 

Dnešná téma:

Pamiatkové rezervácie na Slovensku

Podrobnejšie si predstavíme to najzaujímavejšie zo Svetového dedičstva UNESCO na našom území a povieme si aj dôvody prečo niektoré pre nás zaujímavé miesta nezískali zaradenie do tohto zoznamu a čo tomu všetko predchádza. Určite neminieme ani mestské pamiatkové rezervácie a samozrejme nebude chýbať ani nehmotné kultúrne dedičstvo. Témou nás prevedie zakladajúci člen OZ Permoníci a sprievodca dejinami Simon Cooper.

 

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch Envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 3.6.2024 od 18:00 do cca. 19:30 h. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné na štebotačkovú prednášku je 2,5 € / osoba staršia ako 15 rokov. Vstupné je určené na zdieľané náklady na prenájom priestoru.

 

Kde: Tvorivá Envirodielnička, Jasovská ulica 1, Bratislava – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – aktuálne je to k nám zo zastávky Lúčanka o niečo bližšie. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
3 júna, 2024
Čas:
18:00 - 19:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map