Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #6 [Vianočné dielne]

11 decembra, 2023, 17:15 - 19:15

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby Geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

Dnešná téma:

HISTÓRIA VIANOC A VIANOČNÉ DIELNE

Tentokrát si štebotom pripomenieme históriu Vianoc, povieme si o zvykoch a rozdieloch napríklad v stolovaní a popri tom sa pustíme do výroby (nielen) Vianočných darčekov, dekoračných ozdôb, pohľadníc, hrnčekov, tričiek, bižutérie a iných výrobkov, ktoré dokážu potešiť nás a hlavne obdarovaných. Témou nás prevedú nadšenci z OZ Permoníci a ktokoľvek kto nám bude chcieť povedať pikošky zo svojich domácich osláv sviatkov či už z aktuálneho života alebo ako spomienky na detstvo.
Časť Vianočných dielní je určená pre dospelákov a samozrejme deti. Budeme maľovať, skladať, lepiť….

 

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si tému, vyberieme si s čím chceme pracovať a už len vyrábame a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 11.12.2023 od 17:15 do 19:15 h. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné na štebotačkovú prednášku je dobrovoľné – určené na prenájom priestorov a energie. Náklady na dielničkovú výrobu sa budú pohybovať v závislosti od toho, čo si vyberieš z ponuky na svoje ďalšie spracovanie a začínajú na sume 1 €. V ponuke budú rôzne polotovary a vyrábať môžeš napríklad náušnice, náramky, prívesky, kŕmidlá pre vtáčiky, dekorácie na stromček, sviečky, hrnčeky, šatky, tričká, podložky pod poháre, stavebnice… Maľovanie, kreslenie pre deti je bezplatné.

 

Kde: Tvorivá Envirodielnička, ul. Jasovská 1, BA – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa. Ak ti je to veľmi strmé zavolaj alebo napíš, vybehneme pomôcť.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – z oboch rovnako ďaleko. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
11 decembra, 2023
Čas:
17:15 - 19:15
Udalosť Kategórie:
,

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map