Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #9 [Ako zastaviť klimatickú krízu]

12 februára, 2024, 18:00 - 19:00

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s Permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby Geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

 

Dnešná téma:

AKO ZASTAVIŤ KLIMATICKÚ KRÍZU

Je možné o zmene podnebia hovoriť tak, že nás to nevydesí? Skúsme sa zamerať na riešenia. Čo viac pomôže – zdaniť uhlík alebo podpora obnoviteľných zdrojov. A aké to bude mať bočné následky?

Na našom seminári budeme diskutovať o všetkých týchto možnostiach. Svoje tipy si overíme na vedeckom simulátore, ktorý nám ukáže, čo prinesie každý návrh pre planétu aj pre ľudí. Podarí sa nám ešte dostať nárast teploty do konca storočia pod 1,5°C? A čo všetko pre to musíme urobiť?

Ak budeme mať chuť, môžeme si namiesto seminára zahrať hru na klimatický samit, kde budeme hravým spôsobom hľadať tieto riešenia. Ale nebude to ľahké – napríklad budeme musieť presvedčiť fosílne firmy, aby sa pridali na stranu záchrany planéty. Obidve možnosti – seminár aj hra – sú interaktívne, zaujímavé a prinášajú možnosť ovplyvniť naše postoje v prospech záchrany Zeme.

Seminár vedie Marian Šumšala – ekológ a facilitátor (a všeličo možné ďalšie), ktorého môžete poznať z našich dobrovoľníckych akcií v okolí Bratislavy.

 

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch Envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 12.2.2024 od 18:00 do 19:00 h. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné na štebotačkovú prednášku je 1 € / osoba staršia ako 10 rokov. Vstupné je určené na zdieľané náklady na prenájom priestoru.

 

Kde: Tvorivá Envirodielnička, Jasovská ulica 1, Bratislava – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – z oboch rovnako ďaleko. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
12 februára, 2024
Čas:
18:00 - 19:00
Udalosť Kategórie:
,

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map