Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Prikrmujeme v Dúbravke

29 februára, 2024, 15:45 - 17:00

Prikrmovanie vtáčikov patrí medzi obľúbené zimné aktivity. K nemu sa viaže aj rozmiestňovanie vtáčích búdok a kŕmidiel a následná starostlivosť o ne.

O týchto témach sme sa už niekoľkokrát rozprávali, dnes ich znovu prenesieme do praxe.

V tento výnimočný, raz za 4 roky sa opakujúci deň, pozývam aj teba – príď a podeľ sa – s ostatnými o zážitky a fotky z tvojho prikrmovania, s vtáčikmi o krmivo.
Stretneme sa na ihrisku na Nejedlého ulici v Dúbravke, vo štvrtok 29. februára 2024 od 15:45 h. a ostaneme niečo ľahko cez hodinku.

Pre záujemcov prinesiem materiál na rýchlu a nenáročnú výrobu jednoduchého eko-kŕmidla, k dispozícii bude aj sypká krmná semiačková zmes ktorú môžeme doplniť do už existujúcich kŕmidiel v tejto lokalite, a nájdu sa aj hotové vtáčie búdky a kŕmidlá a pár skladačiek. Tie môžeš umiestniť pri tvojom dome, v práci či na inom dostupnom mieste, kde sa o ne vieš postarať a dopĺňať operencom krmivo.

Prispieť k stretnutiu vieš aj ty sám – krmivom, kúpeným alebo vlastnoručne vytvoreným. Vhodné sú semiačka slnečnice, rôzne orechy, sušené ovocie, jabĺčka, ovsené vločky, proso, ľan a podobne. Semiačka vieš upraviť do podoby lojových gúľ a tie zavesiť na konár stromu.

Podrobnosti

Dátum:
29 februára, 2024
Čas:
15:45 - 17:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCAK2RQ

Organizátor

OZ Permoníci – Labuťka

Miesto udalosti

Detské ihrisko Nejedlého, Bratislava – Dúbravka
Detské ihrisko Nejedlého
Bratislava, 841 02 Slovenská republika
+ Google Map