Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Štipacie CITO XXII

9 apríla, 2022, 14:00 - 16:00

Čo a prečo:
Jedného krasného dňa napadlo pár hláv, pár myšlienok. Nápad dostal vznešený názov „lesnícke uzlové pletivo“ . Jeho zmyslom je využiť oplotenie lesných porastov a škôlok, pasienkov, poľnohospodárskych, lesných a poľovníckych objektov. Znemožňuje prechod medzi oploteniami vysokej i drobnej zveri.
Úmysel bol dobrý.
Ale roky plynuli, stromčeky vyrástli a požadovaný lesný porast je už dávno v štádiu ako bol naplánovaný. Malé i veľké zvieratá si zvykli na umelé oplotenie, ale pletivo sa časom stalo prekážkou. Už nie tou požadovanou. Na mnohých miestach ho pohltili kríky a stromy, na mnohých miestach ho zvalcovali diviaky.
Prepicháva laby zvierat, ale aj ľudské chodidla (zažil som), bráni v napájaní kvôli obmedzeniu prístupu k Biskupickému ramenu a na niektorých miestach je vysoko nebezpečné nielen pre zver, ale aj pre ľudí.
No a práve po viac ako roku budeme odstraňovať prebytočné pletivo.
Veľkú časť sme urobili minulý rok, ale stále je toho dosť čo potrebujeme nacvakať a vyčistiť tak prírodu v okolí Biskupického ramena.

Kedy: V sobotu, 9.4.2022 od 14:01 do 16:02. h.

Kde: neďaleko Biskupického ramena. Stretávame sa na parkovisku pri bufete Flinstones.

Ostatné: Ochranné okuliare, pracovné rukavice, mačety a štipacie kliešte mám. Tvoje vlastné, obľúbené neuškodia (hlavne rukavice z hygienických dôvodov).

Podrobnosti

Dátum:
9 apríla, 2022
Čas:
14:00 - 16:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GC9HANG

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Micherova zátoka
Micherova zátoka
Bratislava, 82107 Slovenská republika
+ Google Map