Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Nálety, ach tie nálety [World Earth Day]

22 apríla, 2023, 8:00 - 15:00

Len na skok od Strážovských vrchov a 5 km od známeho mesta Bojnice sa nachádza krásna obec Kanianka. Nie je to vôbec maličká dedinka pomaly odtrhnutá od civilizácie. Obec leží na západnom okraji Prievidzskej kotliny, ktorá je súčasťou Hornonitrianskej kotliny, západne sa prudko dvíha Malá Magura, patriaca pod Strážovské vrchy. Južnou časťou obce preteká potok Kanianka, na ktorej je za obcou vybudovaná rovnomenná vodná nádrž. Kanianka má viac ako 4 tisíc obyvateľov.
Na nedávnom zastupiteľstve sa schválil aj náš dátum CITO eventu, ktorý pripravujeme v spolupráci s obcou čo v praxi znamená, že pre naše činnosti nám obec zabezpečí náradie, občerstvenie, ale aj ubytovanie, ktoré však musíš riešiť priamo so mnou, aby sme si ustrážili počty.

Čo budeme robiť? Ako už názov napovedá čaká nás na určených miestach likvidácia náletových drevín, ale aj upratanie nafúkaného odpadu, ktorý kríky zachytili. Prečistíme okolie za bývalou kotolňou, v blízkosti Kultúrneho domu a amfiteátra. Práve tam sú úvodné súradnice v okolí ktorých, no stále na dohľad sa budeme pohybovať počas dňa.

Náradie bude k dispozícii, ale ak prinesieš svoje, určite nebude len tak niekde ležať ladom. Vhodné sú krovinorezy, výkonnejšie nožnice, sekerky, ručné či elektrické pílky. Ak by však bola ale dilema, či do auta zobrať krovinorez, alebo živú dušu, voľba je jasná – radi privítáme každého kešera, kešerku a dobrovoľníka.

Počas eventu sa bude pre účastníkov variť guláš, a čapovať pivko či kofola, tak ak vaše stravovacie návyky umožňujú takúto stravu a pitný režim, máte o dopĺňanie kalórií aj joulov počas eventu postarané.
Schválené povolenia na dobrovoľnícke práce budú k dispozícií u ownera eventu, ako aj u starostu obcu.

KEDY
V sobotu, 22. apríla 2023 od 08:27 do 14:28

KDE:
N 48° 48.770 E 018° 35.040
UTM: 34U E 322633 N 5409464

Pre dobrovoľníkov je možné zabezpečiť bezplatné ubytovanie priamo v Kanianke (kontaktuj nás).

Spolu s OZ Permoníci a CR(G)EO ĎAKUJEME za pomoc!

Podrobnosti

Dátum:
22 apríla, 2023
Čas:
8:00 - 15:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Kanianka, okr. Prievidza
Kanianka, 972 17 Slovenská republika + Google Map
Telefón:
0949805187
View Miesto udalosti Website