Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Štipacie CITO XXIII

17 apríla, 2023, 16:30 - 18:00

Čo a prečo:
Jedného krasného dňa napadlo pár hláv, pár myšlienok. Nápad dostal vznešený názov „lesnícke uzlové pletivo“ . Jeho zmyslom je využiť oplotenie lesných porastov a škôlok, pasienkov, poľnohospodárskych, lesných a poľovníckych objektov. Znemožňuje prechod medzi oploteniami vysokej i drobnej zveri.
Úmysel bol dobrý.
Ale roky plynuli, stromčeky vyrástli a požadovaný lesný porast je už dávno v štádiu ako bol naplánovaný. Malé i veľké zvieratá si zvykli na umelé oplotenie, ale pletivo sa časom stalo prekážkou. Už nie tou požadovanou. Na mnohých miestach ho pohltili kríky a stromy, na mnohých miestach ho zvalcovali diviaky.
Prepicháva laby zvierat, ale aj ľudské chodidla (zažil som), bráni v napájaní kvôli obmedzeniu prístupu k Biskupickému ramenu a na niektorých miestach je vysoko nebezpečné nielen pre zver, ale aj pre ľudí.
No a práve po viac ako roku budeme odstraňovať prebytočné pletivo.

Veľkú časť sme urobil predchadzajúce roky, ale stále je toho veľa čo potrebujeme a chceme nacvakať a vyčistiť tak prírodu v okolí Biskupického ramena.

Kedy: V pondelok, 17.4.2023 od 16:31 do 18:07.
Kde: N 48° 06.366 E 017° 09.269

Ostatné: Ochranné okuliare, pracovné rukavice, mačety a štipacie kliešte mám. Tvoje vlastné, obľúbené neuškodia (hlavne rukavice z hygienických dôvodov).

Ďakujem za tvoju pomoc.

Podrobnosti

Dátum:
17 apríla, 2023
Čas:
16:30 - 18:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.geocaching.com/geocache/GCA6F90_stipacie-cito-xxiii

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Bratislava
Slovenská republika + Google Map