Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Panský diel III

18 mája, 2024, 15:00 - 16:30

Orchidee

Možno si pamätáš, keď sme tu v októbri a novembri minulého roka pílili, sekali, prenášali na kopy a pálili nálety, kriaky a haluzinu. A možno si tu bol aj pomôcť. Dnes si ukážeme výsledky našej práce.

Spolu s Katkou Mikulovou z Bratislavského ochranárskeho združenia sa prejdeme po týchto miestach, spoločne objavíme kvitnúce poklady a niečo si o týchto rastlinkách povieme. Konkrétne druhy závisia od toho, čo ponúkne príroda – ak budeme mať šťastie, objavia sa aj orchidee, ktoré boli jedným z hlavných dôvodov našich prác. Čaká nás prechádzka v trvaní približne 90 minút s odborným výkladom. Dostaneme sa do chránených lokalít Panský diel a Kopáčsky ostrov, ktoré sú zaradené do 4. a 5. stupňa ochrany.

Schválené povolenia na vstup do chránených oblastí od Štátnej ochrany prírody budú k dispozícií priamo na mieste. Event sa koná v spolupráci s Bratislavským ochranárskym združením a so súhlasom Štátnej ochrany prírody.

 

KEDY
V sobotu, 18. mája 2024 od 15:00 do 16:30 h.

Pri samotnej prehliadke prosíme o ohľaduplnosť voči prírode, základné pravidlá pohybu v týchto miestach si zopakujeme v úvode eventu.

Podrobnosti

Dátum:
18 mája, 2024
Čas:
15:00 - 16:30
Udalosť Kategórie:
,

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Prírodná pamiatka Panský diel
Prírodná pamiatka Panský diel
Bratislava, 821 06 Slovenská republika
+ Google Map