Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #16 – Via Ferrata od A po Z

20 mája, 2024, 18:00 - 19:30

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s Permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

 

Dnešná téma:

Via Ferrata od A po Z

Porozprávame sa o histórii, vybavení, plánovaní aj pravidlách pohybu na ferratách a dáme tipy na zaujímavé lokality na Slovensku aj v okolitých štátoch pre začiatočníkov aj pokročilých ferratistov.
Nepochybne zaujímavú tému nám predstaví náš kamarát Duško, jeden z najskúsenejších slovenských lektorov a sprievodca lezeckým svetom.

 

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch Envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 20.5.2024 od 18:00 do 19:30 h. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné na štebotačkovú prednášku je 2,50 € / osoba staršia ako 7 rokov. Vstupné je určené na zdieľané náklady na prenájom priestoru.

 

Kde: Tvorivá Envirodielnička, Jasovská ulica 1, Bratislava – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – aktuálne je to k nám zo zastávky Lúčanka o niečo bližšie. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
20 mája, 2024
Čas:
18:00 - 19:30
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCAJM30

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map