Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pondelkové štebotačky #2 [Devínska Kobyla]

16 októbra, 2023, 18:00 - 19:15

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom pokračujeme v tématických štebotačkách v priestoroch Envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby Geocachingu, časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli napr. aj k aktivitám na základnych a stredných školách, a to nielen v Bratislavskom kraji.

 

Dnešná téma:

DEVÍNSKA KOBYLA / MALÉ KARPATY – 1. časť.

Prednáška spojená so štebotaním, videoprojekciou, otázkami a odpoveďami. Predstavíme si Devínsku Kobylu, jej históriu, súčasnosť, plány do budúcnosti, pastvu, ale aj potrebu vypilovania náletov a potrebu úprav tejto známej bratislavskej lokality.
Témou Devínska Kobyla nás prevedenie pozvaný hosť, náš kamarát Filip Rovný z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia.

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V pondelok, 16.10.2023 od 17:51, predpokladaný záver štebotania je o 19:18. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.
Vstupné dobrovoľné, ale úprimne vítané na zdielané náklady priestoru.

Kde: Tvorivá Envirodielnička, ul. Jasovská 1, BA – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko). Prístup invalidným vozíkom alebo kočíkom – cca 100 m južne od dielničky je rampa. Ak ti je to moc strmé zavolaj alebo napíš, vybehneme pomôcť.
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – z oboch rovnako ďaleko. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
16 októbra, 2023
Čas:
18:00 - 19:15
Udalosť Kategórie:
,
Webstránka:
https://coord.info/GCAE5MB

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map