Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Záchranná stanica 2

21 októbra, 2023, 10:00 - 14:00

Záchranná stanica v Zázrivej je zariadenie, ktoré slúži na záchranu ranených, slabých alebo inak indisponovaných živočíchov, najmä vtákov, z celého Slovenska, najmä stredného a severného. Ošetrovanie a starostlivosť o tieto živočíchy si vyžaduje náležitú pozornosť, skúsenosti, ale aj vybavenie. Živočích je po prijatí do stanice vyšetrený, v prípade operačného zákroku operovaný, a je umiestnený podľa okolností do samostatnej voliéry, alebo ak okolnosti dovolia spoločne s iným živočíchom vhodného druhu.

Záchranná a stanica v Zázrivej plní okrem primárnej funkcie záchrany živočíchov aj funkciu ekocentra, miesta, kde sa návštevníci majú možnosť dozvedieť veľa o záchrane živočíchov ale aj o ochrane prírody všeobecne. Povedomie verejnosti o potrebe záchrany živočíchov zvyšuje šance, že nájdené živočíchy budú odovzdané do starostlivosti do Záchrannej stanice, kde budú ošetrené a po vyliečení sa vrátia späť do voľnej prírody.

Čo nás čaká? V spolupráci s p. Macekom, ako prevádzkovateľom ZS a Slovenskou ornitologickou spoločnosťou/BirdLife Slovensko počas eventu pomôžeme pri čistení a úpravach okolia . Pomôžeme aj pri opravách voliér a ďalších úpravách terénu pre bezproblémové a bezpečné fungovanie záchrannej stanice pre zvieratá.
Pracovné pomôcky zabezpečíme. Vlastné pracovné rukavice hygienickou výhodou

Bonus: Komentovaná, bezplatná prehliadka záchrannej stanice. 

 

Kedy a kde?

V sobotu 21.10.2023 od 9:45 h. do cca 14:00 h., Záchranná stanica a Ekocentrum Zázrivá. Event sa bude konať v priestoroch za budovou záchrannej stanice – ak neprídeš hneď na začiatku, tak vojdi do dvora a budeš navigovaný nami, niekym iným alebo tabuľkami 🙂

Parkovanie možné pred vstupom do dvora a v okolí.

 

Vzhľadom na zvieratá tu žijúce, vstup so psom nie je povolený!

 

Podrobnosti

Dátum:
21 októbra, 2023
Čas:
10:00 - 14:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCACQ5E

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Záchranná stanica Zázrivá
Dolina 61
Zázrivá, Slovensko 027 05
+ Google Map
View Miesto udalosti Website