Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Utorkové štebotačky #1 [Pasenie je spása]

3 októbra, 2023, 17:45 - 19:30

Pondelkové štebotačky

Príď si zaštebotať s permoníkmi a zaujímavými hosťami 🙂
Týmto eventíkom otvárame prvé utorkové tématické štebotačky v priestoroch envirodielničky, kde budeme preberať rôzne témy zo života geocachingu, prírody a jej ochrany a ďalších zaujímavosti.

Kto sme? Nadšenci geocachingu, ktorým záleží na prírode okolo nás. OZ Permoníci pôvodne vzniklo pre potreby eventov Škola v prírode po jej prvom statuse MEGA a kvôli CITO eventom na ktoré boli potrebné rôzne papierové povolenia. Časom sme sa akosi prirodzene stali jedným z najaktívnejśích dobrovoľníckych organizácii v prírode. A to neraz aj vďaka kešerom. Okrem pomoci a ochrane prírody sme sa z lesov a lúk posunuli k pomoci Záchranných staníc pre zranené živočíchy, ale okrem iného napríklad aj k aktivitám na základnych a stredných školách v Bratislavskom kraji. Z kešerských nickov z ozetka možno poznáš: geJulie, Simon Cooper, Labuťka81, mimino84, sv.Augustin, pgasparik, myšpet, Ringiš, JaSaHram, hudecof, yoki666, CR(G)EO, kapplan, casperbohemia, misoba…

Dnešná téma: PASENIE JE SPÁSA. Prednáška spojená so štebotaním, odpoveďami na otázky a vysvetlením dôležitosti regulovanej pastvy zvierat vo voľnej prírode. Zároveň si predstavíme lokality na ktorých si porovnáme obrovské rozdiely v prírode pred/po, ktoré pastva spôsobila.
Dnešnou témou nás prevedenie naša kamarátka Mgr. Katarína Mikulová, PhD. z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia. Téma bude vrátane projekcie.

Ako to prebieha? Stretneme sa v priestoroch envirodielničky, vyberieme si miesto na sedenie, máme možnosť si vybrať aj občerstvenie, predstavíme si hosťa, tému, zatiahneme závesy, spustíme projektor a štebotáme.

Kedy: V utorok, 3.10.2023 od 17:44 do 18:14 bezplatne a od 18:15 za vstupné na pokrytie nákladov vo výške 1,50 € / osoba nad 14 rokov. Každá vstupenka bude zaradená do súťaže. Predpokladaný záver štebotania je o 19:31. Možnosť predlženia štebotov podľa nálady.

Kde: Tvorivá envirodielnička, ul. Jasovská 1, BA – Petržalka. Vstup z terasy (z boku je schodisko).
MHD: 59, 92, 98, 99, 192. Zastávka Lúčanka / Ľubovnianska – z oboch rovnako ďaleko. Parkovanie v okolí možné ako bežne v Petržalke + možné parkovanie za rampou pri potravinách oproti.

Tešíme sa na teba 🙂

Podrobnosti

Dátum:
3 októbra, 2023
Čas:
17:45 - 19:30
Udalosť Kategórie:
,
Webstránka:
https://coord.info/GCADW5C

Organizátor

OZ Permoníci

Miesto udalosti

Envirodielnička
Jasovská 1
Bratislava, 851 07 Slovenská republika
+ Google Map