Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

ŠVP – FARMA VII

1 apríla, 2023, 8:30 - 9:00

Všeobecné info o eventoch ŠVP – FARMA
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduhšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá a teda určite nie je na mieste špekulovať ako to obísť..

Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene… Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.

Sériu eventov pokračujeme na Detskej farme Humanita.
Detská farma bola zriadená v roku 1995 za účelom rozvoja sociálnych služieb, zachovania prírodných, duchovných a kultúrnych hodnôt a ochranu a podporu zdravia a vzdelávania v roku 1995. Na farme má svoj domov viac ako 20 druhov zvierat (pštrosy, kozy, ovce, prasatá, kone, lama, Emu, husi, kačice, poníky, somáre atď.). Na priestore o troch hektároch sú im vytvorené prirodzené podmienky pre ich chov. Svoje neodmysliteľné miesto tu majú kone. Pre záujemcov za eurový príplatok sa ponúka možnosť zajazdiť si.
Farma poskytuje svojim návštevníkom možnosť starať sa o rôzne hospodárske zvieratá a tak učí chápať kolobeh a zákonitosti prírody, pestuje úctu k prírode, zvieratám a hodnotám vytvorených ľudskou prácou.
Detská farma funguje ako neinvestičný fond, žije a prežíva z ľudskej pomoci, darov a každodennej tvrdej a nenahraditeľnej práce ľudí, ktorí v nej vidia zmysel a naplnenie.

V okolí sa budem túlať hodiny, ale eventovo sa stretneme 1.apríla 2023 od 08:28 do 08:59.

Po skončení oficiálnej časti stretka sa záujemcovia o prehliadku farmy presunú na farmičku niekedy po 09:01, kde už bude pokračovať afterka medzi zvieratami a možnosťou vozenia na koníkoch.

Event je samozrejme bezplatný. Vstupné na prehliadku je 5 € na hlavu. Strácať hlavu nie je povolené. Na mieste možno šéf upresní cenu za deti, ale telefonicky povedal ako píšem, tj hlava sa počíta.
V cene je sprevádzanie na farme vrátane výkladu, hladkania, fotenia….

Orientačný čas autom na farmu je zhruba polhodinka z Nitry, polhodinka z Trnavy i Nových Zámkov, hodina z Bratislavy, Topolčian i Levíc.

Kde: Detská farma Humanita, Kráľová nad Váhom, okres Šaľa

Podrobnosti

Dátum:
1 apríla, 2023
Čas:
8:30 - 9:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCA5FZ4

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Kráľová nad Váhom