Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

ŠVP – FARMA VI

19 marca, 2023, 15:45 - 16:15

Všeobecné info o eventoch ŠVP – FARMA
Dlho, predlho sme tento event nemali. Naposledy bol v decembri 2018 a potom veľa povinnosti, potom obmedzení, ale farmy žijú, deti vyrástli len o štyri roky a tak si môžeme dať pokračovanie.
Eventy pod názvom Škola v prírode prinášajú záujemcom množstvo prednášok a programu pre deti aj dospelých, ale nie vždy je možné prírodu priniesť priamo medzi vás.
Po druhom ročníku sa nám ŠVP eventy prehupli na status MEGA čo zároveň spôsobilo, že už nie sú tak osobné, akoby si niektoré témy zaslúžili. Pochopiteľne je jednoduchšie pozvať vás medzi chovateľov a pestovateľov ako sťahovať na Školu v prírode celé farmy.
Neviem nakoľko vás tento koncept osloví. Ide len o malý eventový doplnok tém, ktoré nie je jednoduché realizovať na mega evente Škola v prírode a zároveň možnosť si samostatne, ale aj so svojimi deťmi užiť výlet na farmy a ranče Slovenska.

Upozorňujem, že eventy ako samostatné stretnutia nie sú spoplatňované, ale mnoho fariem vstupné vyberá v pevnej alebo dobrovoľnej výške! Kde to bude možné, budeme platiť zvýhodnený vstup ako vopred nahlásená organizovaná skupina. Vstupné farmám slúži napríklad na pokrytie časti nákladov pre chované zvieratá a teda určite nie je na mieste špekulovať ako to obísť..

Cieľom farmárských eventov je, aby sme spoločne spoznali život na farmách, ktorí poniektorí poznajú aj zo svojich domovov a iní len z televíznej obrazovky. Postupne si predstavíme včely, ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané, husy, bažanty, sliepky. Nebudú však chýbať ani zvieratá, ktoré u nás v domácnostiach či lesoch bežne nestretneme. Budú to pštrosy, klokany, horský škótsky dobytok. Do oči sa nám zapozerá muflón, veverička, králik, emu, líška, los, lamy, jelene… Na mnohých farmách je aj doplnkový program ako jazda na koni, jazda na vláčiku, na vlečke traktora a podobne. Ak nám počasie dovolí stretneme sa aj pri farmárskych opekačkách.

Sériu eventov nakopneme vo FARM PARKu BOJNIČKY.

Nájdete tu veľa zvierat typických pre slovenské gazdovstvo, ale aj množstvo zábavných atrakcií pre Vaše deti, akými sú napríklad trampolíny, preliezky, mini zipline či tubingová dráha. Viac informácii ti poskytne internet.

KEDY A KDE:
Pred farmou Madonan, FARM PARK BOJNIČKY, neďaleko Hlohovca sa stretneme 19.marca 2023 od 15:43 do 16:14.

Po skončení oficiálnej časti stretka sa záujemcovia o prehliadku presunú na farmu od 16:16.

Vstupné je 6 € (cena za vstup počas víkendu).
Cena sa platí na chodiacu osobu. Mega trampolíny sú zahrnuté v cene vstupného.

Podrobnosti

Dátum:
19 marca, 2023
Čas:
15:45 - 16:15
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://coord.info/GCA5G5X

Organizátor

Simon Cooper (OZ Permoníci)

Miesto udalosti

Bojničky